T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Lalapaşa Müftülüğü

28.07.2016

FUAT LÜLECİ

 

LALAPAŞA İLÇE MÜFTÜSÜ

 

ÖZ GEÇMİŞİM

 

2 Ocak 1956 tarihinde Bayburt Yukarı Kırzı Köyünde doğdu.Hafızlık ve İlkokulu doğduğu köyde okudu.

1978 yılında Eskişehir Atatürk Lisesinden mezun oldu.
1989 Yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi  İlahiyat Fakültesini bitirdi. 

1989-90 yıllarında Ankara’da Devlet Lisan Okulu Arapça bölümünü bitirdi.
1986 yılında Erzurum Aşkale ilçesinde Müezzin-Kayyım olarak başladığı Din Hizmetine,

Erzurum Narman ilçesinde Vaizlik,

Avusturya ‘nın Linz Şehrinde uzun süreli Din Görevlisi olarak devam etti.

1998 yılında yurda dönen Fuat LÜLECİ,

Daha sonra;

29.06.1998 tarihinde Erzurum Pazaryolu İlçesi Müftülüğüne,

09.10.2000 tarihinde İstanbul Beykoz Vaizliğine,

12.11.2001 tarihinde Kırklareli Kofçaz İlçe Müftülüğüne,

30.10.2007 tarihinde Eskişehir Seyitgazi İlçe Müftülüğünde atanan Fuat LÜLECİ,

5 yıla yakın bir süre İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. Daha sonra Edirne İli, Lalapaşa İlçe Müftülüğüne atanmış
ve halen burada görevine devam etmektedir

Fuat LÜLECİ,  Evli 4 çocuk babası olup, Arapça bilmektedir