T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Edirne Müftülüğü

29.05.2019

RESİM VE KOMPOZİSYON YARIŞMASI

RESİM VE KOMPOZİSYON YARIŞMA SONUCU

Topluma din konusunda rehberlik etmekle görevli olan Diyanet İşleri Başkanlığımız, istikbalimizin teminatı olan gençlere yönelik dini ve kültürel çalışmalar yürütmektedir. Söz konusu çalışmaların daha etkin, verimli, kaliteli ve sürekli hale gelebilmesi, farklı gençlik kategorilerine özel etkinliklerin koordinasyon içerisinde gerçekleştirilmesi ile mümkün olabileceği bildirilmektedir.

Bu itibarla; gençleri, Ramazan ayının manevi atmosferi ile daha fazla buluşturabilmek, ortaokul öğrencileri arasında bu yıl Ramazan ayı teması olarak belirlenen “Ramazan ve İnfak” konusuna yönelik bir farkındalık oluşturmak ve Başkanlığımız gençlik çalışmalarına ivme kazandırmak amacıyla "Ortaokullar Arası Resim ve Kompozisyon Yarışması" düzenlenmiştir.

29 Mayıs 2019 Çarşamba günü Edirne İl Merkezi “Resim ve Kompozisyon” değerlendirmeleri yapılmış olup, Kompozisyon alanında, Edirne Merkez Selimiye İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi ELİF NAS ŞİMŞEK’e ait eser komisyon tarafından 1. seçilmiştir.

ELİF NAS ŞİMŞEK’e ait eser 12 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan İl Finaline katılmaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, il finalinde kendisine başarılar diliyoruz. Edirne Müftülüğü