T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Edirne Müftülüğü

29.06.2018

HAFIZLIK İCAZET MERASİMİ

EDİRNE’DE  “HAFIZLIK İCAZET MERASİMİ”

 

Edirne İl Müftülüğüne bağlı olarak Hafızlık eğitimi veren Hüma Hatun Yatılı Kız Kur’an kursunda Hafızlığını tamamlayan 15 kız öğrenci Hafızlık İcazet Belgelerini aldı.

 

Edirne Halk Eğitimi Merkezi Konferans salonunda yapılan merasime Edirne İl Müftüsü Emrullah ÜZÜM, Trakya Üniversitesi Genel Sekreteri ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Cevdet KILIÇ, İl Müftü yardımcısı Hüseyin OKUŞ ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Edirne İl Müftüsü Emrullah ÜZÜM programa katılan 4-6 yaş grubu öğrencileriyle birlikte sahneye çıkarak Edirne tarihinde ilk kez yapılan “Hafızlık İcazet Merasimi” programının her yıl yapılmasını temenni ederek Hafızlık eğitiminin önemine dikkat çekti.

 

Hafızlığını tamamlayan öğrencilerimizin çok önemli bir görevi tamamladığını dile getiren ÜZÜM öğrencilerini Hafızlığa teşvik eden ailelere ve Edirne halkına teşekkür ederek Edirne halkının Kur’an’a ve Hafızlık müessesesine sahip çıktığını belirtti. Edirne’de her evden bir hafız çıkmasının önemine değinen ÜZÜM, hafızlık yaptıran öğreticilere teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

 

Trakya Üniversitesi Genel Sekreteri ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Cevdet KILIÇ ve İl Müftü yardımcısı Hüseyin OKUŞ’un da kısa birer konuşma yaptığı program “İcazet Töreni” ve çeşitli hediyelerin takdimi  ile devam ederek nihayete erdirildi.