T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Edirne Müftülüğü

10.05.2018

2018 YILI CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI YARIŞMA SONUÇLARI

2018 YILI CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI YARIŞMALARI

 

Diyanet İşleri Başkanlığımızca 2018 yılında kutlanacak olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle İmam hatip, müezzin kayyımlar ve Kur’an kursu öğreticileri arasında; Hafızlık, Kur’an-ı Kerimi ve Ezanı Güzel Okuma, Etkili Hutbe Sunumu ve Bilgi Yarışması ile Başkanlığımız taşra teşkilatında görevli bütün personel arasında Hutbe ve Şiir Yazma ve Proje Yarışması düzenlenmesi planlanmıştır.

 

Bu itibarla; Edirne Müftülüğümüzde Merkez ve Tüm İlçelerinde yarışmalara başvuran görevlilerimiz arasında yarışmalar yapılmıştır.

17 Nisan 2018 Tarihinde Edirne Merkezinde yapılan Etkili Hutbe Sunumu yarışmasını Üçşerefeli Camii Müezzin-Kayyımı Bilal ÖREN kazanmıştır.

24 Nisan 2018 Tarihinde Edirne Merkezinde yapılan Kur’an-ı Kerimi Güzel okuma yarışmasında Merkez Değirmenyeni Köyü Camii İmam-Hatibi Hamit DEMİR kazanmıştır.

24 Nisan 2018 Tarihinde Edirne Merkezinde yapılan Ezanı Güzel Okuma Yarışmasını Selimiye Camii Müezzin-Kayyımı Yusuf SERENLİ Kazanmıştır.

02 Mayıs 2018 tarihinde Edirne İl Finalinde yapılan Etkili Hutbe Sunumu yarışmasını Üçşerefeli Camii Müezzin-Kayyımı Bilal ÖREN kazanmıştır.

Bilal ÖREN 27 Mayıs 2018 tarihinde Çanakkale ilinde yapılacak olan Bölge Yarışmasında ilimizi temsil edecektir.

08 Mayıs 2018 tarihinde Edirne İl Finalinde yapılan Hafızlık (Erkek) yarışmasını Uzunköprü İlçesi Kırkkavak Köyü Camii İmam-Hatibi Yiğitcan ÇAĞLI kazanmıştır.

Yiğitcan ÇAĞLI 30 Haziran 2018 tarihinde Kütahya ilinde yapılacak olan bölge yarışmasında ilimizi temsil edecektir.

 İLİMİZİ TEMSİLEN BÖLGE FİNAL YARIŞMALARINA KATILACAK OLAN BÜTÜN PERSONELİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ.