Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık
Diyanet İşleri Başkanlığı
T.C. EDİRNE VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

Emrullah ÜZÜM İl Müftüsü

 

Emrullah ÜZÜM

İl Müftüsü

ÖZ GEÇMİŞ

 

02.03.1958 Trabzon - Tonya doğumludur. 20/03/1978 tarihinde Trabzon Maçka - Ormanüstü Köyü Camiinde İmam-Hatip olarak göreve başlamış olup, 27 Ocak 1984 tarihinde Yozgat - Şefaatli Vaizliğine atanmıştır.

14 Aralık 1987 tarihinde Yozgat - Sarıkaya Müftülüğüne atanmıştır.

1989-1992 yılları arasında İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Arapça Bölümünü tamamladıktan sonra 08 Temmuz 1992 tarihinde Gümüşhane - Torul Müftüsü olarak atanmış ve 31 Ağustos 2004 tarihinde Trabzon Arsin Müftüsü olarak atandığı tarihe kadar Trabzon ili Düzköy, İyidere ve Maçka ilçelerinde ve 10 Şubat 2010 tarihinde de Beşiktaş İlçe Müftüsü olarak görev yapmıştır. 20.10.2011 tarihinde de Fatih Müftüsü olarak göreve başlamış ve 01.11.2012 tarihinde Edirne İl Müftülüğüne atanmıştır. 31.03.2014 tarihinde Edirne İl Müftülüğü görevine ikinci defa başlamıştır.

15 Mart 1996 - 15 Mart 2002 yılları arasında 6 yıl Almanya - Frankfurt - Kassel ve Neuısenburg'da Din görevlisi olarak bulunmuştur.

1988 - 1989 - 1994 - 2000 - 2006/2007 - 2010 yıllarında Hacca;

2005 - 2008 - 2009 - 2010 -2011 yıllarında Umreye Kafile Başkanı olarak gitmiştir.