Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık
Diyanet İşleri Başkanlığı
T.C. EDİRNE VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

SELİMİYE’DE KUR’AN-I KERİM VE DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI

15.08.2017

SELİMİYE’DE KUR’AN-I KERİM VE DİNİ BİLGİLER YARIŞMASI

Edirne Müftülüğü tarafından 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü Edirne Merkez ve ilçelerinde Yaz Kur'an Kurslarında eğitim gören öğrencilerin katılımıyla Selimiye Camisinde Kur'an-ı Kerim ve Dini Bilgiler yarışması düzenlendi.

Edirne ve İlçelerinde yaklaşık iki ay boyunca devam eden yaz Kur'an Kurslarında eğitim gören öğrenciler kendi aralarında yapılan yarışmalardan sonra Selimiye Camisinde düzenlenen il finaline katılmaya hak kazandılar.

Edirne Müftüsü Emrullah ÜZÜM’ün komisyon başkanlığı yaptığı yarışmada Keşan İlçe Müftüsü Mehmet YİĞİT, Meriç İlçe Müftüsü Abdülkadir BOŞAL ve İl Vaizi Enise ERKOÇ üye olarak hazır bulundular.  

Kur'an-ı Kerim ve Dini Bilgiler kategorilerinde 14 kız 14 erkek yarışmacı, birinci olmak için jüri önünde ter döktü.
İl Müftümüz Emrullah Üzüm, burada yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığınca organize edilen Yaz Kur'an Kurslarının başarıyla tamamlandığını belirterek Edirne'deki kursları güzel bir yarışmayla bitirdiklerini söyledi.

Yaz Kur'an kurslarının öğrencilere hem dini hem de ahlaki bilgiler kattığını ifade eden Üzüm, şöyle konuştu: "Edirne Merkez ve İlçelerden gelen öğrencilerin katılımıyla Kur'an-ı Kerim ve Dini Bilgiler yarışması yapıyoruz. Yarışmada kız ve erkek öğrencilerimiz ayrı ayrı yarışacaklar. İlçelerinde başarılı 28 öğrencimiz bu kutsal mekânda Selimiye'de bir araya geldi. Burada güzel bir yarışma yapıyoruz. Kursların hem tatil hem eğlence hem spor hem de dini ve ahlaki bilgilerin verildiği bir ortamda geçti. Öğrencilerimizin edindiği bilgiler aynı zamanda seçmeli Kur'an-ı Kerim ve Siyer-i Nebi dersleri içinde destek oluyor. Kalitenin arttırılmasına da yardımda bulunuyor. Yaz Kur'an kurslarını bu bakımdan önemsiyorum. Bu kurslara çocuklarını gönderen ailelere teşekkür ediyorum. Tüm ailelerin çocuklarını bu kurslara göndermesini temenni ediyorum."

Kur’an-ı Kerim yarışmasında kızlarda Edirne Merkez Hacılar Ezanı Yaz Kur’an Kursu Öğrencisi Rabia HOCAOĞLU; erkeklerde Meriç Kavaklı Köyü Yaz Kur’an Kursu Öğrencisi Burak AKGÜN birinci olurken, Dini Bilgiler yarışmasında Keşan Hersekzade Ahmet Paşa AİHL Yaz Kur’an Kursu öğrencisi Rahya KEMİK;  erkeklerde Uzunköprü Merkez Gazi Turhan Bey Camii Yaz Kur’an Kursu öğrencisi Alper KAÇAR birinci oldu.

Yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler altınla ödüllendirildi.

Fotoğraflar